Zabiegi stomatologiczne w Krakowie, którym warto poddawać się regularnie

Zabiegi stomatologiczne w Krakowie, którym warto poddawać się regularnie

Wielu osobom wizyta w gabinecie dentystycznym kojarzy się z ostatecznością, a dentysta w Krakowie jest przez nich odwiedzany, kiedy boli ząb lub dzieje się coś niepokojącego. Takie podejście to duży błąd, gdyż w dbaniu o stan i zdrowie zębów najważniejsza jest profilaktyka. Obejmuje ona nie tylko codzienne zabiegi higieniczne przeprowadzane w domu, ale także regularne wizyty w gabinecie i prewencyjne zabiegi stomatologiczne, dzięki którym nie będziemy mieli w przyszłości większych problemów z zębami. Jakie zabiegi stomatologiczne warto wykonywać systematycznie?

Profesjonalny skaling i piaskowanie zębów

Zdrowe, białe zęby to nie tylko piękny uśmiech, ale także dobre samopoczucie i większe poczucie własnej wartości. O zęby warto dbać na co dzień, regularnie je myjąc, używając dobrej jakości rekomendowanych przez stomatologów produktów oraz pamiętając o okresowych kontrolach, które przeprowadza każdy dentysta w Krakowie. Wystarczy jedna wizyta na ok. 6-12 miesięcy, aby nie mieć większych problemów z zębami oraz na bieżąco leczyć ubytki, zanim staną się większe i bardziej kosztowne w eliminowaniu.

Jednym z popularnych zabiegów profilaktycznych wykonywanych w krakowskich gabinetach dentystycznych jest skaling. Polega on na usuwaniu kamienia nazębnego za pomocą specjalnego urządzenia. Osad zębowy jest eliminowany z powierzchni zębów za pośrednictwem ultradźwięków. Dzięki skalingowi możemy skutecznie zapobiegać rozwojowi stanu zapalnego dziąseł oraz paradontozie. Innym zabiegiem stomatologicznym, który również warto wykonywać regularnie, jest piaskowanie. Przeprowadza się je za pomocą specjalnej piaskarki, która usuwa osady z zębów. Zabieg ten jest bezbolesny i w pełni bezpieczny.

Polerowanie zębów i fluoryzacja w gabinecie

Każdy profesjonalny dentysta w Krakowie posiada w swojej ofercie także polerowanie. Jest to jeden z zabiegów o charakterze estetycznym, dzięki któremu można nadać zębom bardziej estetycznego, atrakcyjnego wyglądu. Polega na wygładzeniu powierzchni szkliwa za pomocą specjalnej pasty, gumek polerskich i szczoteczek. Dzięki niemu można uzyskać nie tylko ładniejszy, bardziej estetyczny uśmiech, ale także zmniejszyć tendencję do tworzenia się osadów nazębnych. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom, które z natury mają zęby z nierównościami na powierzchni oraz muszą częściej poddawać się zabiegom usuwania osadów w gabinecie.

Czwartym zabiegiem stomatologicznym, któremu również warto się poddać, jest fluoryzacja. Fluor wzmacnia szkliwo oraz skutecznie zabezpiecza zęby przez tworzeniem się próchnicy. Fluoryzacja jest więc jednym z najskuteczniejszych zabiegów zapobiegających powstawaniu i rozwojowi próchnicy. Poddać się jej mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, które są szczególnie narażone na rozwój tej groźnej choroby zębów. Warto także wiedzieć, że fluoryzacja jest skutecznym remedium na nadwrażliwość zębów – jeśli borykamy się z takim problemem, warto umówić się na zabieg fluoryzacji, który zmniejszy nadwrażliwość zębów.

Artykuł powstał we współpracy z DentoCentrum – Twój sprawdzony dentysta Kraków.