Zaginięcie i pomyślne odnalezienie 15-letniego chłopca w Krakowie

Zaginięcie i pomyślne odnalezienie 15-letniego chłopca w Krakowie

Zespół krakowskiej policji przeprowadził operację poszukiwawczą dotyczącą zaginięcia 15-letniego chłopca, który zgubił się w nieznanym mu mieście Krakowie. Operacja zakończyła się sukcesem, gdy chłopiec został zlokalizowany przez motorniczego na terenie zajezdni tramwajowej. Po odnalezieniu, nastolatek został powierzony pod opiekę swoich bliskich, przede wszystkim potwierdzono, że jego zdrowie oraz życie są bezpieczne.

W dniu 3 grudnia bieżącego roku, policja otrzymała zgłoszenie około godziny 21.00 o zaginionym 15-latku. Chłopiec samodzielnie próbował wezwać pomoc, dzwoniąc na numer alarmowy i przekazując informacje, że przybył pociągiem z Warszawy do Krakowa, lecz obecnie jest w nieznanej dla siebie lokalizacji, po czym rozmowa została przerwana. Wszystkie ponowne próby kontaktu z nim przez funkcjonariuszy okazały się nieskuteczne. Bez zwłoki rozpoczęto intensywne poszukiwania. Pierwszym krokiem było sprawdzenie okolic dworca kolejowego i przyległych rejonów.

Informacje o zaginionym chłopcu przekazano też do dyspozytora komunikacji miejskiej, jako że na podstawie zebranych dotychczas ustaleń, policja podejrzewała, że młody człowiek mógł udać się tramwajem w kierunku Nowej Huty. Na tramwajowej zajezdni właśnie w tym rejonie miasta, motorniczy zauważył chłopca i natychmiast zgłosił to odpowiednim służbom. W ten sposób 15-latek został odnaleziony. Po sprawdzeniu jego stanu zdrowia, nastolatek trafił pod bezpieczną opiekę swojej rodziny.