Zarząd Zieleni Miejskiej poszukuje realizatora dla nowego skateparku przy ulicy Prądnickiej

Zarząd Zieleni Miejskiej poszukuje realizatora dla nowego skateparku przy ulicy Prądnickiej

Zarząd Zieleni Miejskiej (ZZM) jest w trakcie poszukiwań wykonawcy, który zajmie się budową nowo zaprojektowanego skateparku. Ma on mieć swoją lokalizację przy ulicy Prądnickiej, w bliskim sąsiedztwie Parku Kleparskiego.

Planowany obiekt ma zostać umiejscowiony na terenie po przeciwnej stronie do zbiegu ulicy Zbożowej, pomiędzy ulicą Prądnicką oraz szynami tramwajowymi. Działka, na której ma stanąć skatepark, do tej pory była wykorzystywana jako nieoficjalny parking.

W październiku poprzedniego roku ZZM przekazał informacje o finalizacji prac projektowych nad skateparkiem. Obecnie koncentruje się na znalezieniu odpowiedniego wykonawcy prac budowlanych oraz nasadzeń roślinności. Pierwszy termin otwarcia ofert już minął, a nowy został ustalony na środę 20 marca.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ZZM na Facebooku, nowy skatepark został zaprojektowany z myślą o spójności estetycznej z otaczającym parkiem Kleparskim. Przewidziano nawierzchnie asfaltowe oraz wykonane z cegły, nawiązujące do istniejących. Dodatkowo, na terenie ma pojawić się miejsce do wypoczynku, ze stojakami na rowery oraz pitnikiem dla spragnionych. Niektóre z siedzisk mają być ceglane, co ma podkreślić charakter miejsca z uwagi na sąsiedztwo zabytkowego Bastionu III „Kleparz”.

Skatepark zostanie odpowiednio oświetlony i znajdzie się tuż obok głównej ścieżki pieszej, dzięki czemu harmonijnie wkomponuje się w istniejącą infrastrukturę komunikacyjną.