Kraków: 52-letni mężczyzna aresztowany za eksponowanie się i skandaliczne zachowanie w parku

Kraków: 52-letni mężczyzna aresztowany za eksponowanie się i skandaliczne zachowanie w parku

W minionych dniach, w sercu Krakowa, doszło do zatrzymania 52-letniego obywatela. Mężczyzna ten był oskarżany o niewłaściwe eksponowanie swojego ciała oraz dokonywanie czynności seksualnych na publicznej przestrzeni, co miało miejsce przed kobietami i dziećmi spacerującymi w jednym z miejscowych parków. Za takie działanie grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Niedawno dyżurny w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie odebrał zgłoszenie. Informacje zawarte w nim wskazywały, że pewien mężczyzna zachowuje się nieodpowiednio na terenie jednego ze skwerów przy krakowskim parku, demaskując swoje ciało i masturbując się w widoku spacerujących matek z małymi dziećmi. Policja natychmiast skierowała patrole w ten rejon. Kobieta, która zgłosiła incydent, dostarczyła rysopis sprawcy funkcjonariuszom, którzy przybyli na miejsce interwencji. Poinformowała także, że zobaczyła go oddalającego się chwilę wcześniej.

Funkcjonariusze bez zwłoki podjęli poszukiwania tego mężczyzny, sprawdzając obszar wokół miejsca zgłoszenia, niemniej jednak nie udało się im znaleźć osoby pasującej do podanego wcześniej rysopisu. Wtedy do akcji wkroczyli kryminolodzy z Komisariatu Policji IV w Krakowie. Dzięki ich intensywnej pracy operacyjnej, udało się wytypować osobę podejrzewaną o popełnienie tych czynów oraz zebrano dowody wsparciające te oskarżenia.

W efekcie tego, 11 marca bieżącego roku, mężczyzna został aresztowany w swoim domu i postawiono mu zarzut wykonania czynności seksualnej polegającej na masturbacji przed małoletnimi poniżej 15 lat, mając na celu zaspokojenie swojego popędu seksualnego. Za takie przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.