Zatrzymanie przemytnika narkotyków na Ruczaju

Zatrzymanie przemytnika narkotyków na Ruczaju

W ubiegłym tygodniu krakowscy funkcjonariusze policji działający przy ulicy Zamoyskiego, odnaleźli i aresztowali na terenie dzielnicy Ruczaj osobę ukrywającą w swoim miejscu zamieszkania duże ilości niedozwolonych substancji. Mężczyzna zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej za przestępstwa związane z narkotykami.

Na miejsce, które było przedmiotem ich zainteresowań, wyruszyli śledczy z Komisariatu Policji V w Krakowie 18 października bieżącego roku. Informacje, które dotarły do nich wcześniej, wskazywały, że w jednym z bloków na Ruczaju mieszka osoba posiadająca nielegalne substancje. Po dokonaniu krótkotrwałej obserwacji wybranego lokalu, udało im się zidentyfikować podejrzanego mieszkańca. Bez zwłoki udali się pod wskazany adres, gdzie po wyjaśnieniu celu swojej obecności dokonali kontroli tożsamości 42-letniego mężczyzny.

Podczas przeszukania mieszkanka, funkcjonariusze natknęli się na potwierdzenie swoich przypuszczeń – znaleźli tam blisko 180 gramów mefedronu, nieco mniej niż 9 gramów amfetaminy i ponad 25 gramów marihuany. W lokalu znaleziono również kilka telefonów komórkowych oraz wagę elektroniczną. Znaleziska te doprowadziły do zatrzymania 42-latka i przetransportowania go do jednostki policyjnej.

Na drugi dzień po zatrzymaniu, podejrzany został postawiony przed zarzutami posiadania oraz przygotowywania się do obrotu dużymi ilościami narkotyków. Dodatkowo, zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności za dostarczanie niedozwolonych substancji innym w zamian za korzyść majątkową. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.