Interwencja krakowskiej policji w poszukiwaniu zaginionego 12-latka

Interwencja krakowskiej policji w poszukiwaniu zaginionego 12-latka

Dzielni stróże prawa z Komisariatu Policji VIII w Krakowie, po otrzymaniu informacji o zaginięciu 12-letniego chłopca, natychmiast podjęli wszelkie niezbędne działania w celu odnalezienia dzieciaka. Przemierzając ulice miasta, na jednej z arterii udało im się dostrzec chłopca odpowiadającego zgłoszonemu rysopisowi. Po sprawdzeniu tożsamości, okazało się, że jest to poszukiwany 12-latek, który został następnie przekazany pod opiekę rodzica.

Zgłoszenie o zaginięciu dziecka wpłynęło do komisariatu 25 października, tuż po godzinie 17. Zaniepokojony ojciec poinformował policję, że jego syn po wyjściu ze szkoły na jednym z nowohuckich osiedli, dwie godziny wcześniej nie wrócił do domu i nie nawiązał kontaktu. Funkcjonariusze bez wahania rozpoczęli intensywne poszukiwania, angażując również policyjnego przewodnika z psem tropiącym. Wszystkie jednostki policyjne w Krakowie, a także dyspozytor komunikacji miejskiej oraz dyżurny Straży Miejskiej otrzymali komunikat z rysopisem poszukiwanego chłopca.

Podczas dalszych działań, funkcjonariusze ustalili, że 12-latek zostawił swoje rzeczy w szkole, w tym telefon komórkowy oraz plecak. Informacje te sugerowały, iż chłopiec mógł planować ucieczkę. Policjanci przystąpili do terenowych działań poszukiwawczych, systematycznie patrolując ulice i stopniowo rozszerzając obszar poszukiwań. Kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu, w rejonie Czyżyn jeden z patroli zauważył chłopca, który pasował do rysopisu.

Po potwierdzeniu tożsamości chłopca, policjanci wezwali pogotowie medyczne w celu sprawdzenia stanu zdrowia 12-latka. Lekarze po przeprowadzeniu badania stwierdzili, że dziecko jest zdrowe i nie wymaga hospitalizacji. W konsekwencji tego, 12-latek został przekazany pod opiekę ojca, który na bieżąco śledził działania policji i pojawił się na miejscu odnalezienia syna.