Zdewastowano obszerną uprawę konopi, aresztowano pseudokibica

Zdewastowano obszerną uprawę konopi, aresztowano pseudokibica

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę w wieku 31 lat, podejrzanego o hodowlę konopi indyjskich w swoim mieszkaniu. W trakcie przeprowadzonej rewizji na posesji zarekwirowano 568 krzewów.

Podczas prowadzonego śledztwa, stróże prawa ustalili, że na terenie powiatu wielickiego znajduje się niewielka gospodarstwo hodowli konopi indyjskich. Te doniesienia okazały się prawdziwe. Przed kilkoma dniami, policjanci podjęli działania i skierowali się pod wytypowany adres. Na miejscu natrafili na szukanego mężczyznę. Po sprawdzeniu jego tożsamości, funkcjonariusze dokonali przeszukania domu, w którym znaleziono pomieszczenia specjalnie przekształcone do uprawy konopi. W tych pomieszczeniach zamontowano między innymi lampy grzewcze, system nawadniania, wentylatory oraz namioty szklarniane. Dodatkowo znaleziono sfałszowane dokumenty tożsamości.

Zdecydowano także przeprowadzić kontrolę samochodu należącego do 31-letniego mężczyzny. Wewnątrz pojazdu odnaleziono wyrywarkę do pni, paralizator oraz nóż w pochewce. Wszelkie rośliny oraz inne materiały dowodowe zostały zabezpieczone. Mężczyznę natychmiast aresztowano. Jak się później okazało, podejrzany miał powiązania z grupą pseudokibiców z jednego z krakowskich klubów piłkarskich.

31-latek usłyszał zarzuty związane z uprawą, produkcją oraz dystrybucją znacznej ilości środków odurzających. Dodatkowo postawiono mu zarzut fałszowania dokumentów tożsamości. Sąd nałożył na podejrzanego tymczasowy areszt, trwający 3 miesiące.