Zmiana trasy linii autobusowej numer 337 od 20 stycznia 2024 roku

Zmiana trasy linii autobusowej numer 337 od 20 stycznia 2024 roku

Zarządzana przez Zarząd Transportu Publicznego linia autobusowa oznaczona numerem 337, od najbliższej soboty, 20 stycznia 2024 roku zostanie przekierowana na nową trasę. Zostaną wprowadzone istotne zmiany w jej przebiegu.

Nowa trasa, na którą zostanie przekierowany autobus nr 337, rozpocznie się od „Nowego Kleparza”, poprowadzi przez „Krowodrza Górka P+R”, ulicę Ździebły-Danowskiego, ulicę Sosabowskiego, Trasę Wolbromską oraz ulicę Glogera. Następnie kurs będzie kierowany przez Zielonki, obejmując ulicę Krakowskie Przedmieście, kończąc swoją trasę na „Owczary Pętla”.

Na dodatkowo włączonym odcinku trasy, autobusy będą zatrzymywać się na przystankach „Prądnik Biały Zachód”. Przystanki te będą umiejscowione w pobliżu skrzyżowania Trasy Wolbromskiej z drogą prowadzącą do ulicy Glogera. Numery przystanków to 02 – dla kierunku jazdy w stronę Nowego Kleparza oraz 03 – dla kierunku jazdy w stronę Owczar.

Przy zmianie trasy nastąpiła także korekta stref taryfowych. Ostatni przystanek w pierwszej strefie taryfowej to teraz „Prądnik Biały Zachód”. Natomiast pierwszy przystanek w drugiej strefie taryfowej – „Zielonki Skrzyżowanie” – pozostał bez zmian.

Ważne jest, że bilety okresowe na linię nr 337 zakupione przed 20 stycznia będą nadal ważne – zarówno na starej, jak i nowej trasie. Bilety kupione już po wprowadzeniu zmian, od dnia 20 stycznia, będą ważne wyłącznie na nowym odcinku trasy.