Zmiany w organizacji ruchu na krakowskiej al. Solidarności zaskoczą kierowców

Zmiany w organizacji ruchu na krakowskiej al. Solidarności zaskoczą kierowców

Od teraz, kierujący pojazdami na krakowskiej al. Solidarności muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu drogowego. Te zmiany są już teraz aktualne i obowiązujące.

Chociaż pełny remont tej arterii komunikacyjnej jest jeszcze dość odległy, to już dziś rozpoczynają się wstępne prace związane z wymianą nawierzchni jezdni. Na pierwszy ogień idzie rejon skrzyżowania z ul. Bulwarową, nazywanym potocznie „agrafką”. Tam ekipy drogowe będą odpowiedzialne za wymianę krawężników, regulację wysokości przejść dla pieszych oraz ścieżek rowerowych. Przystanek autobusowy również zostanie ulepszony, a na jezdni pojawią się lokalne zawężenia.

Większa reorganizacja ruchu drogowego nastąpi dopiero podczas prac bitumicznych. ZDMK poinformuje o terminie rozpoczęcia tego etapu w odpowiednim czasie.

Koszt samoistnej „agrafki”, to około 2 miliony złotych. W miarę dostępności finansowej, planowane są dalsze prace dotyczące wymiany nawierzchni, na kolejnych skrzyżowaniach al. Solidarności (w kierunku Placu Centralnego) oraz na odcinkach pomiędzy nimi.