Remont ul. Lublańskiej i przywrócenie zawrotki pod estakadą gen. Tadeusza Rozwadowskiego

Remont ul. Lublańskiej i przywrócenie zawrotki pod estakadą gen. Tadeusza Rozwadowskiego

Na skutek licznych wniosków ze strony mieszkańców, władze miasta planują przeprowadzić remont jednej z głównych arterii – ul. Lublańskiej. Prace mają rozpocząć się w kwietniu i potrwają do maja. Główne założenie to poprawa stanu technicznego nawierzchni zużytego fragmentu ulicy, znajdującego się w okolicach al. 29 Listopada. Szczegółowe informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu na czas remontu zostaną udostępnione pod koniec marca.

Przy okazji omawiania planu remontowego dla ul. Lublańskiej, uwzględniono również inną sugestię zgłaszaną przez lokalną społeczność – odtworzenie tymczasowej zawrotki pod wiaduktem imienia gen. Tadeusza Rozwadowskiego, przy skrzyżowaniu z al. 29 Listopada. Przetarg na realizację tego zadania został już rozstrzygnięty, a prace montażowe rozpoczną się w najbliższym czasie. Nowa zawrotka ma na celu usprawnienie ruchu drogowego, zwłaszcza dla kierowców udających się w stronę Nowej Huty.

Betonowe płyty, z których powstanie zawrotka, zostaną dostarczone przez firmę Gülermak – aktualnego wykonawcę budowy nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Materiały na budowę są już zabezpieczone. Zawrotka będzie montowana przez firmę, która na zlecenie miasta zajmuje się utrzymaniem dróg. Jest to rozwiązanie mające charakter tymczasowy – zgodnie z umową zawartą z jednym z deweloperów działających w okolicy, docelowa zawrotka zostanie wybudowana jako element infrastruktury komunikacyjnej towarzyszącej jego inwestycji.