Czterdziestoczteroletni mężczyzna z Bieżanowa odpowiada za zniszczenie trzech pojazdów

Czterdziestoczteroletni mężczyzna z Bieżanowa odpowiada za zniszczenie trzech pojazdów

Mieszkaniec krakowskiego Bieżanowa w wieku 74 lat, odpowiedzialny za zniszczenie trzech samochodów parkujących na jednej z ulic tej dzielnicy, został zatrzymany przez policję. Mężczyzna używając ostrego narzędzia, porysował karoserię trzech zaparkowanych pojazdów różnych marek, co spowodowało ogromne straty finansowe dla właścicieli.

Sytuacja miała miejsce na początku kwietnia, kiedy to dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie o dewastacji trzech samochodów – volkswagena oraz dwóch skód. Nieznany sprawca uszkodził drzwi pojazdów ostrym przedmiotem. Wszystkie te samochody były prawidłowo zaparkowane na bieżanowskiej ulicy i nic nie zapowiadało takiego incydentu.

Poszkodowani właściciele samochodów oszacowali całkowitą wartość poniesionych strat na sumę zbliżoną do 14 tysięcy złotych. Była to suma konieczna do pokrycia kosztów naprawy uszkodzeń powstałych w wyniku działania mężczyzny.

Policjanci szybko zidentyfikowali potencjalnego sprawcę i w ostatnią środę zatrzymali 74-letniego mężczyznę. Podczas przesłuchania przyznał się on do zarzuconych mu czynów, mimo braku jakiegokolwiek racjonalnego powodu dla swojego działania. Mężczyzna zdecydował się na dobrowolne poddanie karze za swoje przestępstwo i zobowiązał się do pokrycia kosztów naprawy samochodów, które zniszczył.