Interwencja strażaków w Krakowie: Ewakuacja z powodu pożaru w bloku mieszkalnym

Interwencja strażaków w Krakowie: Ewakuacja z powodu pożaru w bloku mieszkalnym

W Krakowie, w jednym z bloków wielorodzinnych, doszło do pożaru. Strażacy z krakowskiej jednostki musieli interweniować na miejscu, a niezbędne okazało się ewakuowanie mieszkańców. Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, wszyscy obecni są bezpieczni i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Portal internetowy specjalizujący się w monitorowaniu działań ratowniczych na terenie miasta, Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie, dostarczył informacje o tej interwencji. Zgodnie z ich raportem, 14 grudnia, o godzinie 11:00 wpłynęło zgłoszenie o wybuchu ognia w budynku mieszkalnym ulokowanym przy ulicy Centralnej.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że źródłem problemu jest pożar, który wybuchł w zsypie na trzecim piętrze budynku wielorodzinnego. W wyniku tego incydentu pojawiło się duże zadymienie.

Zdecydowano o ewakuacji mieszkańców. Ogółem z budynku usunięto 20 osób, 8 z nich za pomocą specjalistycznego sprzętu – tzw. kapturów ewakuacyjnych. Obecność dymu zmusiła strażaków do pracy w sprzęcie ochronnym dla układu oddechowego.

Mimo groźnej sytuacji, nie doszło do żadnych tragicznych konsekwencji. Wszyscy ewakuowani mieszkańcy są bezpieczni i nie odnieśli żadnych obrażeń.