Kraków ponownie opanują ziejące ogniem bestie. Zapraszamy na Wielką Paradę Smoków!

Kraków ponownie opanują ziejące ogniem bestie. Zapraszamy na Wielką Paradę Smoków!

Będące symbolem świata baśni i fantasy smoki od stuleci wywołują ekscytację zarówno wśród młodszych, jak i starszych miłośników opowieści o tych majestatycznych, acz mitycznych stworzeniach. Z kolei Kraków jest jednym z tych miejsc w Polsce, gdzie smocza symbolika jest szczególnie pielęgnowana.

W związku z tym ostatnio mieszkańcy Krakowa znowu mogą cieszyć się ze swojej tradycyjnej smoczej parady, która ponownie zagości na ulicach miasta. Odwoływana i przesuwana z powodu pandemii Wielka Parada Smoków powraca do akcji wraz z początkiem września. Oryginalnie w tamtym roku miała odbyć się impreza jubileuszowa z okazji 75-lecia Teatru Groteska związana z 20. edycją Krakowskiej Parady Smoków. Jednak wirus pokrzyżował wszystkie plany.

Na szczęście obecnie organizatorzy donoszą, że w tym roku smoki pojawią się w dawnej stolicy Polski, do której zawitają 4 września. Te olbrzymie stwory będzie można oglądać na Bulwarze Czerwieńskim blisko Zakola Wisły. Imprezie towarzyszyć będą pokazy sztucznych ogni, prezentacje laserowe i multimedialne, a także mnóstwo świetnej muzyki.

Cała impreza wystartuje o godzinie 21:00. Z kolei wstęp na Wielką Paradę Smoków jest bezpłatny od godziny 19:00. Jednakże jeśli ktoś będzie chciał usadowić się na trybunach od godziny 20:00, może w tym celu zakupić bilet. Liczba biletów jest ograniczona. Należy też zaznaczyć, że podczas parady obowiązywać będą obecne obostrzenia związane z COVID-19.