Kulturalne wydarzenia w Krakowie, które zaskoczą Cię podczas zbliżającego się weekendu

Kulturalne wydarzenia w Krakowie, które zaskoczą Cię podczas zbliżającego się weekendu

Pierwszy weekend nowego roku oferuje mieszkańcom i turystom Krakowa szereg ciekawych wydarzeń. W Krakowie łączą się światy kultury, sztuki, muzyki i tradycji. Jazda na lodowisku, zabawy na sankach czy curling to tylko niektóre zimowe atrakcje, które czekają na gości tego magicznego miasta.

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na doroczny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta, który odbędzie się 13 stycznia. W programie zaplanowano prezentację tańców i pieśni różnych regionów Polski wykonanych przez wszystkie grupy działające w zespole: reprezentacyjną, młodzieżową, dziecięcą oraz kapelę ludową.

Rydlówka, oddział Muzeum Krakowa umiejscowiony w zabytkowym dworku, zaprasza na wspólne świętowanie urodzin Stanisława Wyspiańskiego. Wydarzenie obejmuje zwiedzanie wystawy Rydlówce o godz. 14.00, koncert Nameny Lali – artystki tworzącej muzykę w gatunku experimental indie trip o godz. 17.00 oraz wykład o twórczości Wyspiańskiego, który wygłosi dr hab. Mateusz Antoniuk.

Teatralny Instytut Młodych zaprasza na premierę „Tajemnicy Góry” w reż. Łukasza Zaleskiego, której termin wyznaczono na jutro, 13 stycznia. Jest to pełen akcji i humoru dreszczowiec dla całej rodziny, który zmusi do refleksji i przypomni o nostalgicznych chwilach z przeszłości.

Teatr Łaźnia Nowa przypomina reżyserski debiut Tomasza Fryzła – spektakl „Bezpieczne miejsce”, który 13 i 14 stycznia wraca na scenę po sukcesie podczas 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia. Spektakl cieszył się uznaniem widzów i krytyków dzięki szczerości rozmowy między bohaterami, granych przez Kingę Bobkowską i Adama Borysowicza, oraz inteligentnemu i ascetycznemu tekście Piotra Fronia.

Teatr Chrząszcz w Trzcinie wystąpi w sobotę, 13 stycznia o godz. 10.00 w forcie Borek – filii Centrum Kultury Podgórza przy ul. Fortecznej 146, ze spektaklem dla dzieci „Witajki i papatki”. Bilety rodzinne można nabyć przez internet lub osobiście w biurze Fortu Borek.

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza na dwa koncerty w nowym roku. Pierwszy odbędzie się już 13 stycznia o godz. 19.00, a na scenie wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Kameralna Fresco Sonare pod batutą prof. dr hab. Moniki Bachowskiej.