Na świat przyszły pięcioraczki

Na świat przyszły pięcioraczki

Na Oddziale Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, przebywają pięcioraczki, które przyszły na świat w niedzielę, 12 lutego. To Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy.

„Początkowo trzy dziewczynki wentylowały się z niewielką pomocą tak zwanego nieinwazyjnego wsparcia oddechowego, a dwóch dżentelmenów musiało być wentylowanych przy pomocy mechanicznej wentylacji. W tej chwili wszystkie dzieci pozostają na wentylacji nieinwazyjnej, co daje nam nadzieję, że ich płuca będą się rozwijać coraz lepiej i coraz szybciej i będziemy mogli obniżać stężenie tlenu, które w tej chwili i tak nie jest wysokie” – tłumaczył prof. Ryszard Lauterbach

Na piątkę rodzeństwa czeka w domu wspaniała siódemka. Pani Dominika, mama tej cudnej gromady czuje się bardzo dobrze. Z uśmiechem mówiła, że rodzeństwo w domu nie od razu wiedziało o piątce maluszków.

„Dzieci nie od razu wiedziały, że będzie aż pięcioro nowego rodzeństwa, na początku powiedzieliśmy o trójce. Nie chcieliśmy ich przerażać, że aż pięć będzie, nie chcieliśmy też, żeby poszły do szkoły i zaczęły rozpowiadać takie nowiny. Wczoraj przez telefon z mężem powiedzieliśmy im o dodatkowej dwójce. Bardzo się ucieszyły” – powiedziała pani Dominika.