Powstanie Centrum Kultury Ruczaj

Powstanie Centrum Kultury Ruczaj

Budowa Centrum Kultury Ruczaj przy ul. Adwenty. Inwestycja jest podzielona na pięć etapów, z których ostatni zakończy się w 2025 roku. W środę 1 lutego podpisano umowę na budowę Centrum. Wartość kontraktu to ok. 55,6 mln zł, z czego 30 mln zł to wsparcie finansowe z państwowego funduszu Polski Ład. Płatność musi zostać zrealizowana w ciągu 30 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Nowoczesny budynek Centrum Kultury Ruczaj będzie pełnił funkcję kulturalną dla osób w każdym wieku – od najmłodszych, do seniorów. Będzie dostosowana do potrzeb mieszkańców dzielnicy, zostanie skomunikowana poprzez zagospodarowanie terenu i układ komunikacyjny z istniejącym osiedlem budynków mieszkalnych należących do gminy” – zaznacza prezydent Jacek Majchrowski.

Główną funkcją Centrum będzie pełnienie funkcji regionalnego centrum społeczności. Centrum powinno być miejscem lokalnych wydarzeń kulturalnych, edukacji artystycznej i kulturalnej oraz promocji kultury. W centrum będą organizowane imprezy społeczno-kulturalne regionalne i stołeczne.