Operacja przeciwdziałania przemytowi narkotyków na autostradzie A4 przez krakowską policję

Operacja przeciwdziałania przemytowi narkotyków na autostradzie A4 przez krakowską policję

Krakowska formacja policyjna zapobiegła przemytu substancji narkotycznych na autostradzie A4. W okolicach węzła Tynieckiego, sprawcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy, którzy poddali ich pojazd przeszukaniu.

8 lutego wieczorem, policja otrzymała informacje sugerujące, że ma miejsce przemyt środków odurzających i psychotropowych. Na podstawie zebranych danych ustalono, że sprawcy prawdopodobnie przemieszczają się autostradą A4 w stronę Słowacji, używając do tego celu samochodu marki Skoda zarejestrowanego na Słowacji.

Podczas operacji w rejonie węzła Tynieckiego, funkcjonariusze przerwali przejazd i zdecydowali się na kontrolę drogową pojazdu, który budził ich podejrzenia. Podczas kontroli zidentyfikowano dwóch mężczyzn – 38-letniego kierowcę oraz 31-letniego pasażera. Po dokładnym przeszukaniu ich pojazdu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 25 foliowych torebek zawierających ponad 700 gramów marihuany oraz 16 paczek kokainy o łącznej wadze przekraczającej 19 gramów. 31-letni pasażer przyznał, że narkotyki należą do niego.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące przemytu środków odurzających oraz posiadania narkotyków. Grozi mu teraz kara od trzech do dwudziestu lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy dla Krakowa Podgórza zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Z kolei kierowca pojazdu został przesłuchany przez policję jako świadek całego zdarzenia.