Oszustka okradająca kobiety w Wieliczce i okolicach została ujęta przez policję

Oszustka okradająca kobiety w Wieliczce i okolicach została ujęta przez policję

Przez kilka ostatnich miesięcy, policja intensywnie pracowała nad zdemaskowaniem autorki licznych kieszonkowych kradzieży, które miały miejsce na terenie Wieliczki i pobliskich miejscowości. Dzięki skrupulatnej pracy śledczych, którzy skupili się na zebraniu materiału dowodowego i identyfikacji sprawczyni, ta została w końcu zatrzymana.

Funkcjonariusze z wielickiego komisariatu od końca 2023 roku badali działania 27-letniej kobiety, która stała za serią kieszonkowych kradzieży. Jej metoda była niezwykle prosta, lecz jednocześnie skuteczna – wybierała swoje ofiary spośród kobiet, nawiązywała z nimi rozmowę, a podczas tej dywersji wykradała im pieniądze. Poszkodowane często nie zdawały sobie sprawy z faktu, że padły ofiarą złodziejki. Z pozoru te sprawy wydawały się niemalże niewykrywalne, jednak gruntowna praca detektywów z Wieliczki i dogłębne zrozumienie techniki stosowanej przez przestępczynię przyniosły ostatecznie rezultat.

Młoda kobieta dojeżdżała do powiatu Wielickiego z innego miasta, uprawiając swoje nielegalne przedsięwzięcie, które stało się dla niej regularnym źródłem dochodu. Zatrzymana przez policję, była już wcześniej karana za podobne przestępstwa.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie oszustce czterech zarzutów kradzieży. Za ten rodzaj czynu przestępczego, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.