Otwarcie nowoczesnej szkoły na krakowskim Złocieniu

Otwarcie nowoczesnej szkoły na krakowskim Złocieniu

4 września doszło do uroczystego otwarcia Szkoły Podstawowej nr 20, zlokalizowanej przy ulicy Agatowej w krakowskim Złocieniu. Budowa tej imponującej struktury rozpoczęła się w 2021 roku i obecnie jest już oficjalnie zakończona.

Cecha, która odróżnia ten budynek od innych to jego unikalna fasada – zaakcentowana kolorowymi elementami. Dodatkowo, ze względów ograniczonej powierzchni terenu, szkoła posiada boisko umiejscowione na dachu hali sportowej. To właśnie tam będą prowadzone lekcje wychowania fizycznego dla uczniów.

Fotografia boiska na dachu hali sportowej została udostępniona przez Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie.

Wnętrze trzykondygnacyjnej budowli zawiera aż 24 sale lekcyjne. Uczniowie mają do dyspozycji specjalistyczne pracownie: chemiczną, biologiczną, informatyczną oraz fizyczną. Budynek wyposażony jest także w świetlicę, bibliotekę z czytelnią oraz jadalnię. Hala sportowa z trybunami, sala treningowa oraz unikalne boisko na dachu to kolejne aktywa tej nowoczesnej placówki.

Projekt uwzględniał również stworzenie pełnej infrastruktury zewnętrznej. Powstały chodniki, parkingi oraz drogi dojazdowe.

Szkoła została zbudowana na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”, a odpowiedzialna za to jest firma Erbud SA. Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie nadzorowało całą inwestycję, której koszt wyniósł 51,4 mln złotych.