Rodzinne sadzenie drzew: jesienna akcja w Krakowie

Rodzinne sadzenie drzew: jesienna akcja w Krakowie

Rozmawiając o krajobrazie Krakowa, często słyszy się, że jest on zdominowany przez beton. Jednak mieszkańcy mają szansę przyczynić się do zmiany tego wizerunku, biorąc udział w jesiennej inicjatywie sadzenia drzew z rodziną. Zapisy na to wydarzenie rozpoczną się niebawem.

Chcąc uczcić wyjątkowe wydarzenie jakim są narodziny dziecka, można posadzić drzewo. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie daje taką możliwość rodzinom mieszkającym w tym mieście poprzez organizację cyklicznej akcji Park Krakowian. Warto przypomnieć, że pierwsza taka inicjatywa miała miejsce cztery lata temu – w 2017 roku, kiedy to przy ulicy Ks. Józefa posadzono 205 drzew.

Tegoroczna, jesienna edycja akcji odbędzie się przy ulicy Węgrzeckiej, gdzie planowane jest posadzenie 300 drzew. Będzie to siódma edycja Parku Krakowian. W ramach akcji, każde dziecko do lat 18 ma prawo do swojego drzewa, które będzie symbolizowane przez pamiątkowy dyplom. Aby taki dyplom otrzymać, konieczne jest wskazanie takiej chęci podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego. Warto podkreślić, że udział w akcji jest całkowicie bezpłatny. O tym, kto weźmie w niej udział decyduje kolejność rejestracji. Przed wypełnieniem formularza zalecane jest zapoznanie się z regulaminem – zachęcają do tego pracownicy Urzędu Miasta Krakowa.

Rejestracja na wydarzenie będzie możliwa poprzez specjalnie przygotowany formularz, którego uruchomienie zaplanowano na czwartek, 2 listopada o godzinie 9:00.

Poprzednie edycje pokazały, jak bardzo mieszkańcy cenią sobie to wydarzenie i ile osób z niecierpliwością czeka na możliwość posadzenia drzewa dla swojego dziecka. Mamy nadzieję, że razem stworzymy kolejne, unikalne zielone miejsce na mapie Krakowa – mówią przedstawiciele miasta.