W Krakowie trwają prace nad Wiewiórkowym Ogrodem Krakowian

W Krakowie trwają prace nad Wiewiórkowym Ogrodem Krakowian

W ramach projektu stworzonego przez Budżet Obywatelski przy ulicy Dąbrowskiej w Krakowie powstanie nowa atrakcja dla wszystkich najmłodszych mieszkańców miasta. Obecnie trwają prace nad budową Wiewiórkowego Ogrodu Krakowian, gdzie dzieci i młodzież będą mogli korzystać z rozmaitych rozrywek na świeżym powietrzu.

Budowa Wiewiórkowego Ogrodu Krakowian inspirowana jest światem wiewiórek i obejmuje instalację różnego rodzaju sprzętu do aktywności ruchowej. Z tego względu w parku pojawią się huśtawki, zjeżdżalnie, bujaki, ściany do wspinaczki i wiele innych.

Wiewiórkowa kraina atrakcyjnych rozrywek

Teren parku ma przypominać krainę wiewiórek, gdzie najmłodsi bywalcy obiektu będą mogli bawić się w przytulnych, drewnianych domkach. Co więcej, w każdym z domków dostępna będzie także zimowa spiżarka, w której można przechowywać zebrane w ogrodzie owoce.

W Wiewiórkowym Ogrodzie Krakowian nie zabraknie też ławek i stołów piknikowych – idealnych miejsc do spędzania czasu w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Odwiedzający park mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję, aby odpocząć w cieniu drzew, których korony będą górować nad całym obiektem. Z tego powodu podjęto też decyzję o zasadzeniu nowych drzew, takich jak orzechy włoski, leszczyny i sosny – znane jako ulubione przysmaki wiewiórek.

Tutaj przeczytasz o muzycznym placu zabaw w Augustowie.