Zajęcia plenerowe dla uczestników Pracowni Pod Galerią w Krakowie

Zajęcia plenerowe dla uczestników Pracowni Pod Galerią w Krakowie

Od dawna goszcząc na zajęciach organizowanych przez Izę Kostiukow w Pracowni Pod Galerią, dorosłym uczestnikom zawsze zdarzało się wyjeżdżać na plenery. W tym roku miejscem inspirującym dla artystów okazał się Kraków – miasto, które zasłynęło jako polska metropolia sztuki i kultury.

Kraków ma wiele do zaoferowania: od zachwycającej architektury, poprzez uliczne spektakle, aż po muzea pełne niepowtarzalnych eksponatów. To tutaj działają liczne galerie sztuki, które przyciągają mieszkających w mieście i turystów przybywających z różnych zakątków świata.

14 członków Pracowni zdecydowało się na wyjazd do Krakowa pomiędzy 3 a 9 września w poszukiwaniu malarskiej inspiracji. W pierwszej kolejności zaplanowano spacer po Rynku Głównym, oglądanie straganów w Sukiennicach, zwiedzanie wzgórza wawelskiego oraz Bazyliki Mariackiej. Te stanowiące symbole Krakowa miejsca nie mogły zostać pominięte. Później grupa uda się do Muzeum Narodowego, gdzie będą mogli podziwiać piękno polskiego malarstwa i odpocząć od miejskiego zgiełku.

Głównym punktem programu jest jednak odwiedziny w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Tam będą poszukiwać inspiracji, studiując japońskie dzieła sztuki. Proces twórczy zostanie rozdzielony na etapy – w Krakowie powstaną szkice, natomiast prace zostaną dokończone po powrocie do Pracowni. Wyniki tej twórczej wyprawy będzie można podziwiać na wystawie poplenerowej.