Zamknięcie ulicy Powstańców w Krakowie: informacje dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

Zamknięcie ulicy Powstańców w Krakowie: informacje dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

Przez najbliższy czas mieszkańcy Krakowa będą musieli zmagać się z dodatkowymi trudnościami związanymi z poruszaniem się po mieście. Jednym z głównych punktów, który wpłynie na tę sytuację, jest zamknięcie odcinka ulicy Powstańców. W związku z tym wydarzeniem, zostaną wprowadzone specjalne objazdy.

Wszystko rozpocznie się w sobotę 22 czerwca, kiedy to fragment ulicy Powstańców zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Objazdy zostaną ustalone dla pojazdów w zależności od ich ciężaru.

Pojazdy o masie do 3,5 tony będą kierowane przez ulice Reduta, Batowicka jak również gminy Zielonki przez ulice B3, B1, Szmaragdowa, Wojtyły, Nawary. Te o masie powyżej 3,5 tony skierowane zostaną na Strzelców, Dobrego Pasterza, Bohomolca, Jancarza, Srebrnych Orłów i Piasta Kołodzieja.

Warto pamiętać, że zamknięcie nie dotyczy rowerzystów oraz osób dojeżdżających do nieruchomości znajdujących się przy ul. Powstańców numer 48-127 i ul. Dziekanowickiej. Ograniczenie prędkości wyniesie 30 km/h.

Wyłączenie ulicy z ruchu wpłynie również na zmiany w krakowskiej komunikacji miejskiej. Linia autobusowa numer 128 zostanie przekierowana na czasowo zmienioną trasę do pętli Górka Narodowa P+R, nie wjeżdżając na pętlę Prądnik Czerwony.

Linia 193 zostanie skrócona do przystanku Powstańców Magazyny – kilka przystanków pozostanie bez obsługi. Autobusy linii 260 będą kursować trasą objazdową, a część przystanków zostanie wyłączona z obsługi, natomiast dodane zostaną nowe punkty postojowe na trasie objazdowej.

W przypadku linii 270, zostanie ona skierowana na trasę czasowo zmienioną. Niektóre przystanki nie będą obsługiwane, jednak dodane zostaną nowe punkty na trasie czasowo zmienionej.