Brutalne pobicie seniora w Krakowie – sprawcy zatrzymani

Brutalne pobicie seniora w Krakowie – sprawcy zatrzymani

We wtorek, funkcjonariusze pracujący na komendzie przy ulicy Zamoyskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalne pobicie starszego obywatela. Pokrzywdzony trafił do szpitala z licznymi, poważnymi ranami.

Komenda miejska w Krakowie otrzymała zgłoszenie w niedzielę, informujące o agresji w jednym z domostw na terenie Borku Fałęckiego. Starszy pan, który był ofiarą napaści, został przewieziony do szpitala z obrażeniami stwarzającymi bezpośrednie zagrożenie dla jego życia. Policja po przybyciu na miejsce incydentu rozpoczęła dochodzenie i szybko ustaliła fakty dotyczące zdarzenia.

Jak się okazało, 72-letni poszkodowany spędzał wieczór ze swoimi znajomymi w swoim mieszkaniu. W trakcie spotkania „podkreślanego alkoholem” doszło do awantury między uczestnikami, która przerodziła się w bójkę. Ofiarą przemocy stał się właściciel mieszkania. Funkcjonariusze szybko zidentyfikowali osoby obecne podczas zajścia.

10 października funkcjonariusze Komisariatu Policji V w Krakowie udali się do powiatu żywieckiego. W miejscowym ośrodku noclegowym zatrzymano 44-letniego mieszkańca Krakowa, jednego ze sprawców pobicia. Drugi napastnik został zatrzymany na terenie obiektu budowlanego w tym samym rejonie. Okazuje się, że 39-latek również jest obywatelem stolicy Małopolski.

Po aresztowaniu mężczyźni zostali przewiezieni do krakowskiego komisariatu, a następnie do aresztu. Podczas przesłuchania w dniu następnym przyznali się do winy. Zarzuty jakie usłyszeli dotyczą pobicia, które spowodowało ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego. Za te czyny grozi im kara do 8 lat więzienia. Kara dla 39-latka może być jeszcze surowsza – jest on recydywistą.

Sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze, 11 października zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu trwającego 3 miesiące wobec obu mężczyzn.